З якими проблемами стикається будь-який дизайнер або архітектор:
Для кожного дизайнера і архітектора точна реалізація проекту - це втілення в життя свого творчого задуму, джерело енергії для нових ідей і прагнень. Будь-які, а тим більше серйозні відхилення від задуманого можуть викликати фрустрацію і роздратування. Крім того, серйозні і видимі розбіжності між вихідними ескізами і кінцевим результатом дискредитують автора в очах замовника, а значить, виникає ризик, що він вже не буде рекомендувати дизайнера своїм друзям, знайомим, родичам.
Невідповідність результату реалізації проекту очікувнням як самого дизайнера, так і замовника.
Ця проблема може виникнути не тільки як наслідок першої, коли недостатньо кваліфікованим працівникам доводиться постійно пояснювати, що і як необхідно зробити.
В результаті дизайнер або архітектор виявляються в ситуації, коли вони, змушені брати на себе функції керівника проекту, постачальника, технічного консультанта. При цьому у них не залишається часу на свою основну роботу, яка є основним і головним джерелом доходу.
Необхідніть особисто контролювати хід реалізаціїї проекту.
Хороші фахівці, як правило, без роботи не залишаються і зібрати команду, в якій кожна людина має високу кваліфікацію в певній області, будь то сантехніка, електрика або оздоблювальні роботи, дуже складно. У більшості випадків на ринку доступними виявляються бригади в 2-4 людини, де кожен є фахівцем «широкого профілю».
Крім неможливості забезпечити якісну реалізацію проекту, особливо, якщо в ньому присутні складні дизайнерські або архітектурні рішення, це виливається і в те, що такі працівники не тримаються за свого роботодавця, не відчувають персональну відповідальність перед замовником, оскільки знають, що знайдуть і іншу роботу.
Важко знайти кваліфікованих і відповідальних виконавців.